Reportáž o průběhu příměstského tábora v Praze

primestsky tabor praha

Příměstského tábora se zúčastnilo 8 dětí, z nichž nejmenší (5 let), chodil jen na tenis. Tenis trénujeme od pondělí do pátku od 9 do 11 hodin. V pondělí se věnujeme forhandu, v úterý backhandu, ve středu údery kombinujeme a čtvrtek je věnován volejům a podání. V pátek vše opakujeme. Ale od začátku. Všichni měli zájem o obědy a tak jsme si vytiskli, co ve které restauraci mají dobrého a vždy ráno i s rodiči jsme vybírali, kam půjdeme.

První den byly děti čilé a tak jsme zvolili ZOO. Hned na začátku jsme si zjistili, které zvíře bude krmeno i s komentářem chovatelů. Měli jsme štěstí a stihli jsme hned dvě - krmení tapírů a prasátek pekari, která se dětem obzvlášť líbila. Dalšími oblíbenci se stali medvídci, kteří si hráli ve vodě. V zoo probíhala také vědomostní soutěž, které se starší děti zúčastnily, tak držte palce, ať vyhrají 🙂

Druhý den hlásili deštivé počasí, tak jsme se šli schovat do Aquaparku, mnoho z nich tu bylo poprvé a tak to pro ně bylo něco nového. Ze začátku měli někteří strach z tobogánu, ale nakonec jsme to zkusili všichni. Bazén jsme měli sami pro sebe a tak jsme jezdili jednu jízdu za druhou a ani přesto jsme pak nemohli děti nahnat do šaten.

Na kurty jsme se vrátili o něco dříve a tak jsme hráli karetní hru Uno, připojili se i rodiče, kteří přišli před čtvrtou hodinou a jejichž děti ještě nechtěly jít domů.

Třetí den tábora byl na oběd v nedaleké restauraci řízek, na který se všichni již od pondělí těšili. Po velmi dobrém obědě jsme vyrazili do lanového centra zvaný Jungle park, na což se některé děti připravovaly velmi intenzivně, jelikož dva starší kluci přišli ten den s logem tohoto zařízení. Takže je asi jasné, jak moc se na tento program těšili. Jediné, co nás mrzí, je to, že nebylo povoleno fotografování.

Ve čtvrtek byli někteří unavení a tak jsme si udělali piknik. Počasí nám vyšlo parádně, hráli jsme petanque, speedminton, fresbee, také sledovali zápas profi tenistů. Starší kluci chtěli potrénovat na páteční turnaj a tak jsme šli hrát ještě tenis, zatímco ostatní v doprovodu druhé trenérky šli na točenou zmrzlinu. Vše jsme zakončili stolními hrami na kurtech. Oblíbenými hrami se staly Jenga věž, Česko a Černý Petr.

Týden strašně rychle utekl a najednou tu byl pátek. Dopoledne jsme dopilovávali údery a hlavně servis a poté se vrhli na turnaj. Vzhledem k širšímu věkovému spektru dětí jsme se rozhodli pro dva turnaje a to turnaj s pěnovým míčkem na malém hřišti a turnaj na hřišti větším s klasickými tenisáky. Hráli jsme, jak dvojhry, tak čtyřhry. Na konci turnaje nám zbývalo trochu času a tak vítězové čtyřhry vyzvali na zápas trenérky. Byl to napínavý souboj.

Tento den jsme také vyrazili na bowling do nedalekého nákupního centra. Zatímco děti hrály, nachystali jsme diplomy a ceny pro vítěze. Celkové rozloučení a rozdání ocenění proběhlo na kurtech za přítomnosti rodičů.

Týden se nám velice povedl a já doufám, že s touto príma skupinou se setkám i příští rok.

Tenisu ahoj, trenérka Eva.